Açılışta atak (g4-g5)

Açılışta atak (g4-g5)

Serkan Yeke Yorum yapılmamış

Atak oynamayı taktik varyantları severiz kim sevmez ki. Oynanan açılışın belli bir noktasında yapılan agresif hamleler her satranç oyuncusu için ilgi çekicidir. Hele bu hamleler üst düzey oyuncuların oyunlarında yapılıyorsa bizim de canımız çeker ve becerdiğimiz kadar oynarız.

Sinquefield Cup 2015 turnuvası ilk tur.

Carlsen- Topalov

Bu oyun ile ilgili olarak Anish Giri‘nin yorumu çok ilginç bence biraz da küstahça bir yorum “Eşimin bile sicilyadaki g5 hamlesi hakkında bilgisi var Carlsen’in nasıl olmaz anlamıyorum.” Eşi de kuvvetli bir satranç oyuncusu bu arada.

londra-klasil-giri

Rok yapmadan yapılan böyle agresif hamleler birçok varyantta belirleyici rol oynar. Şimdi Karpov’dan ödül almış bir oyun Sicilya Keres Atak Varyantı

Şimdi hiç beklenmeyen bir açılıştan hiç beklenmeyen bir oyuncunun agresif bir partisi

 

Satranç Okulu tarafından hazırlanan 26 cd’lik Turnuva Seti ile turnuvalara hazırlanmanız artık çok kolay. Bu sette hem oyunortasına yönelik daha kapsamlı dersler alacak hem de açılış cd’leri ile rakiplerinize karşı daha hazırlıklı olacaksınız. Sette Ustalar Nasıl Kazanıyor 1-2-3-4-5, İspanyol Açılışı, Caro Kann Savunması, Açık Açılışlar 1-2 ve daha pek çok cd var. Bu seti indirimli olarak almanız mümkün.

Kategoriler
İleri Seviye
Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir