Açılışta atak (g4-g5)

Atak oynamayı taktik varyantları severiz kim sevmez ki. Oynanan açılışın belli bir noktasında yapılan agresif hamleler her satranç oyuncusu için ilgi çekicidir. Hele bu hamleler üst düzey oyuncuların oyunlarında yapılıyorsa bizim de canımız çeker ve becerdiğimiz kadar oynarız.

Sinquefield Cup 2015 turnuvası ilk tur.

Carlsen- Topalov

Bu oyun ile ilgili olarak Anish Giri‘nin yorumu çok ilginç bence biraz da küstahça bir yorum “Eşimin bile sicilyadaki g5 hamlesi hakkında bilgisi var Carlsen’in nasıl olmaz anlamıyorum.” Eşi de kuvvetli bir satranç oyuncusu bu arada.

londra-klasil-giri

Rok yapmadan yapılan böyle agresif hamleler birçok varyantta belirleyici rol oynar. Şimdi Karpov’dan ödül almış bir oyun Sicilya Keres Atak VaryantıTüm kitapları görebilirsiniz. Türkiye'nin en geniş satranç kitaplığı bizde!

Şimdi hiç beklenmeyen bir açılıştan hiç beklenmeyen bir oyuncunun agresif bir partisi

 

Satranç Okulu tarafından hazırlanan 26 cd’lik Turnuva Seti ile turnuvalara hazırlanmanız artık çok kolay. Bu sette hem oyunortasına yönelik daha kapsamlı dersler alacak hem de açılış cd’leri ile rakiplerinize karşı daha hazırlıklı olacaksınız. Sette Ustalar Nasıl Kazanıyor 1-2-3-4-5, İspanyol Açılışı, Caro Kann Savunması, Açık Açılışlar 1-2 ve daha pek çok cd var. Bu seti indirimli olarak almanız mümkün.


Örnek Dersleri ürün sayfasında görebilirsiniz. Satranç öğrenmek ve ilerletmek artık çok kolay!
Önceki İçerikTaş Yeme Antrenmanı
Sonraki İçerikKasparov’u Sevmemek İçin 5 Sebep
Serkan Yeke
Milli oyuncu FM Serkan Yeke uzun bir süredir antrenörlük yapmaktadır. Yaklaşık 20 yıldır hem oyuncu olarak hemde antrenör olarak satrancın içindedir. 2002 yılında Can Arduman ile eş puanla Türkiye Şampiyonu olmuştur. 2008 yılında hem bireysel olarak hem de takım halinde NATO Şampiyonu olmuştur. Üç kez İstanbul Şampiyonu olmuştur. Birçok turnuvada derece elde etmiştir. Son yıllarda ağırlıklı olarak ilköğretim düzeyinde okullarda ve özel dersler vermektedir. Bülent Güner ile birlikte kurduğu İstanbul Bostancıdaki İdeal Satranç Merkezinde faaliyetlerine devam etmektedir.