Fischer’den Capablanca Dersi

Fischer’den Capablanca Dersi

FM Selim Gürcan Yorum yapılmamış

Efsanevi şampiyon Fischer 1970 yılında Yugoslavya’da çekilmiş videoda Capablanca’nın Kostic ile yaptığı oyunu gösteriyor. Morphy, Capablanca, Fischer benzer oyun tarzına sahip oyuncular olarak bilinir. Hepsi de aletlerini en uygun yerlere koymak konusunda inanılmaz başarılıdırlar ve basit oyun tarzları satrançseverler tarafından rahatlıkla anlaşılır. Bu oyunculara günümüze yaklaştıkça Karpov ve Carlsen’i de ekleyebiliriz. Elbette Petrosian ve Kramnik de bu oyun tarzının temsilcilerindendir.

Yıllar evvel VHS kasetlerde gösterilen bu anlatımlar ve Fischer ile röportajları youtube üzerinden izleyebilirsiniz. Görüntüler oldukça eski ama Fischer sevenler için keyifli olacağı kesin.

İlk videoda Fischer ağırlıklı olarak Morphy’yi anlatıyor.

 

Fischer ayrıca Capablanca’nın kısa ama güzel bir oyununu da veriyor.Tüm kitapları görebilirsiniz. Türkiye'nin en geniş satranç kitaplığı bizde!

Oyunu aşağıda tahtadan izleyebilirsiniz.

 

Satranç Okulu tarafından çıkartılan 25 CD’lik Okul ve Kulüp Seti hem öğrenciler hem de öğretmenler için rehber niteliğinde. Bu set ile hiç bilmeyen bir oyuncu tüm incelikleriyle satranç oynamayı öğrenebilir ve turnuvalarda başarıyla oynayabilecek seviyelere kadar yükselebilir. 7’li Satranç Öğreniyorum, açılış, oyunortası ve oyunsonu cd’lerinden oluşan bu seti indirimli fiyatla alabilirsiniz.


Örnek Dersleri ürün sayfasında görebilirsiniz. Satranç öğrenmek ve ilerletmek artık çok kolay!
Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir