Polgar Satranç Festivali

Polgar Satranç Festivali

FM Selim Gürcan Yorum yapılmamış

16-17 Kasım tarihleri arasında satranç dünyasının ünlü 3 kız kardeşi için Polgar Satranç Festivali düzenlendi. Suzan eski Dünya Kadın Satranç Şampiyonu, Judith gelmiş geçmiş en güçlü kadın oyuncu ve Sofi’nin kariyerinde de satranç rekorları var. Üç kardeş ABD, Macaristan ve İsrail’de yaşıyor ama Budapeşte’de satranç festivali için buluştular.

Satranç Festivalinden Görüntüler

Avrupa Parlemantosu’nun Okulda Satranç Elçisi Judith Polgar Avrupa Birliği’nin 27 ülkesini sembolize eden çocuklara karşı simultane satranç oynadı. Basın konferansında Judith Polgar 2013 yılında satrancın Macaristan’da okullarda seçmeli ders olacağının müjdesini verdi.

polgar-satranc-2

Festivalde çok değişik aktiviteler vardı. Canlı satranç dansı kareografisi, illüzyonist David Merlini ve satranç-boks oyuncusu Mihaly Kotai’nin Polgarlarla oyunları ilginçti.Tüm kitapları görebilirsiniz. Türkiye'nin en geniş satranç kitaplığı bizde!

Son olarak Polgar kardeşler içerilerinde ünlülerin, atletlerin,iş adamlarının olduğu 100 kişiye simultane verdiler.

polgar-satranc-3

 

polgar-satranc-4

Polgar kardeşler festivalde. Biraz da geçmişe gidelim…

polgar-kardesler-1

Polgar kardeşler babaları Laszlo Polgar ile. Baba Polgar şunu iddia ediyordu:”Dahi doğulmaz, dahi olunur!” Bunu da üç başarılı satranççı yetiştirerek başardı. Yalnız eski demir perde Macaristan’ında baba Polgar çocuklarını okula göndermeyip sürekli satrançla ilgilenmelerini sağlamıştı.

polgar-kardesler-3

Onların hayatları satrançtı.

polgar-kardesler-4

Polgar’ların iyice ufak halleri.


Örnek Dersleri ürün sayfasında görebilirsiniz. Satranç öğrenmek ve ilerletmek artık çok kolay!
Anahtar Kelimeler
Judith Polgar
Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir