Carlsen yine artist oldu!

Carlsen yine artist oldu!

FM Selim Gürcan Yorum yapılmamış

 

Dünya Şampiyonu Magnus Carlsen ikinci kez ünlü giyim firması G-Star RAW’un reklam yüzü oldu. Model Lilly Cole’un eşlik ettiği reklam filminde bu sefer satranç teması çarpıcı bir şekilde işlenmekte. İlk Dünya Şampiyonu Steinitz yaşlılık döneminde yokluk içindeyken “Şöhrete doydum artık para istiyorum.” demişti. Carlsen ise her ikisinin de zevkini çıkarıyor gözükmekte. Öte yandan Carlsen’in rakipleri bir sene içerisinde onunla şampiyonluk maçı yapmak üzere şimdiden bilenmeye başladı!

Carlsen G-Star RAW ile ilk reklam kampanyasını elo listesinde bir numara olduktan sonra yapmıştı ve partneri Liv Tyler’dı. Son kampanya anlaşması ise henüz Anand ile şampiyonluk maçı yapmadan önce imzalanmıştı.

carlsen-gstar 1

Reklam filminde satranç temasının işlenmesi Carlsen’in imajına da uygun düşmüş.Tüm kitapları görebilirsiniz. Türkiye'nin en geniş satranç kitaplığı bizde!

carlsen-gstar-2

Carlsen zirvede denmek mi isteniyor acaba?

lilly-cole

İngiliz model Lilly Cole Carlsen’in rakibi

carlsen-ordusu

Carlsen ordusu! Henüz tek Carlsen ile başedemeyen dünya henüz buna hazır değil. Bu arada amatör satranççılar hızla Carlsen’i taklit etmeye başladılar bile. Carlsen açılışları, oyunsonlarına girme eğilimleri, uzun teorilerden kaçınmalar… Bir dönem Kasparov nasıl Şah Hint Savunması’nı ve Najdorf’u popüler ettiyse günümüzdeki eğilim de şampiyonu takip etmek.

 

carlsen-liv-tyler

İlk reklam çekimlerinde Carlsen, Liv Tyler ile beraber.

Carlsen, Liv Tyler’a satranç oynamayı öğretirken.

 


Örnek Dersleri ürün sayfasında görebilirsiniz. Satranç öğrenmek ve ilerletmek artık çok kolay!
Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir