Fischer kaybediyor diyenler şaşkınlığa uğradı!

Fischer kaybediyor diyenler şaşkınlığa uğradı!

FM Selim Gürcan Yorum yapılmamış

1963 ABD Şampiyonası’nda Byrne – Fischer oyununda Fischer çıldırmışçasına hatalı gözüken bir feda yaptı. Analiz odasında oyunu analiz eden iki Büyükusta Fischer’in nasıl yanlış oynadığını ve kaybedeceğini anlatıyorlardı. Anlatımları bitmemişti ki bekledikleri terk haberi geldi. Tek farkla; Fischer’in rakibi terk etmişti. Fischer’in derin kombinezonu sizi şaşkınlığa düşürecek!

Hayatını genç yaştan itibaren satranca adayan Fischer ABD Şampiyonası’nı kazanır. 12 kişinin oynadığı turnuvada 6 Büyükusta daha vardır. Fischer birinci olur ama çok tatmin edici skor elde eder: 11 turda 11 kazanç! Ödül töreninde Dr Kmoch 7.5 puan alan Evans’ı turnuvayı kazandığı için ve de 11’de 11 yapan Fischer’i de gösteriyi kazandığı için tebrik eder!

 

Satranç Okulu tarafından çıkartılan 25 CD’lik Okul ve Kulüp Seti hem öğrenciler hem de öğretmenler için rehber niteliğinde. Bu set ile hiç bilmeyen bir oyuncu tüm incelikleriyle satranç oynamayı öğrenebilir ve turnuvalarda başarıyla oynayabilecek seviyelere kadar yükselebilir. 7’li Satranç Öğreniyorum, açılış, oyunortası ve oyunsonu cd’lerinden oluşan bu seti indirimli fiyatla alabilirsiniz.


Örnek Dersleri ürün sayfasında görebilirsiniz. Satranç öğrenmek ve ilerletmek artık çok kolay!
Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir