Bayram Dersleri 1

Bayram Dersleri 1

FM Selim Gürcan Yorum yapılmamış

Capablanca: “İyi satranççı olmak istiyorsanız oyunsonu çalışın!” demiş. Bu tavsiyeye kulak vermemek olmaz. Gerçekten de herkesin açılış çalıştığı günümüzde satranç öğrencileri oyunsonlarını çok kötü oynayabiliyor. Sıkıntılar hem teorik bilgilerin eksikliğinde hem de oyunsonunda ne yapacağını bilmemek anlamında çıkıyor. Şu tavsiye işinize yarayabilir: “Oyunsonunda iki şey daha da önemli hale gelir…”

“Oyunsonunda iki şey daha da önemli hale gelir; şahı mücadeleye sokmak ve geçer piyon” Tabii ki diğer aletleri etkin biçimde kullanmaya çalışmak gerekir ama oyunsonuna geçildiğinde şah artık mümkün olduğunca mücadeleye katılabilmelidir. Ve tabii ki oyunsonunda temel amaçlardan biri piyonu vezire çıkabilmek olduğu için de geçer piyonlara daha fazla dikkat etmeliyiz.

Öğretici Oyunsonları – I

 

Satranç Okulu tarafından çıkartılan 25 CD’lik Okul ve Kulüp Seti hem öğrenciler hem de öğretmenler için rehber niteliğinde. Bu set ile hiç bilmeyen bir oyuncu tüm incelikleriyle satranç oynamayı öğrenebilir ve turnuvalarda başarıyla oynayabilecek seviyelere kadar yükselebilir. 7’li Satranç Öğreniyorum, açılış, oyunortası ve oyunsonu cd’lerinden oluşan bu seti indirimli fiyatla alabilirsiniz.Tüm kitapları görebilirsiniz. Türkiye'nin en geniş satranç kitaplığı bizde!

 


Örnek Dersleri ürün sayfasında görebilirsiniz. Satranç öğrenmek ve ilerletmek artık çok kolay!
Anahtar Kelimeler
Oyunsonu
Kategoriler
Genel Dersler
Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir