Satranç Turnuvalarında, Yarışmalarda nasıl oynarım?

Satranç Turnuvalarında, Yarışmalarda nasıl oynarım?

FM Selim Gürcan Yorum yapılmamış

Satranç turnuvalarında oynamak için TSF Lisansına sahip olmalısınız. Türkiye Satranç Federasyonunun sitesinde lisans bölümünden işlemleri yapabilirsiniz. Sonrasında ilinizdeki turnuvaları ankara.tsf.org. tr veya izmir.tsf.org.tr gibi ilinizin adını başa getirmek üzere ad alan sitelerden takip edebilirsiniz.İl Temsilciliği sitelerindeki bilgiler sizi yönlendirecektir.

İllerde düzenlenen temel turnuvalar il genel birincilikleri ve yaş grupları birincilikleridir. Bunun dışında genelde çocuklara yönelik olmak üzere pek çok turnuva organize edilir.

Özellikle İstanbul’da okullar arası yarışmalar yaygındır. Öğrenciyseniz okulunuzdaki sorumlu öğretmeni yönlendirerek bu turnuvalara takım halinde katılabilirsiniz. istanbul.tsf.org.tr sayfasının “Turnuvalar” bölümünde duyuruları ve sonuçları takip edebilirsiniz.

TSF’nin turnuvaları dışında senede bir defa MEB turnuvası il bazında düzenlenir. İllere göre katılım şartları değişmekte. Bu konuda okulunuzun sorumlu Beden Eğiti öğretmenine bilgi gelecektir. Bu turnuva için MEB’in ayrı bir lisansı bulunmakta. Yine öğretmeninizin yönlendirmesiyle hareket edin.

 


Örnek Dersleri ürün sayfasında görebilirsiniz. Satranç öğrenmek ve ilerletmek artık çok kolay!
Kategoriler
Genel
Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir