Mimar Sinan Üniversitesi’nde Satranç Sergisi

Mimar Sinan Üniversitesi’nde Satranç Sergisi

FM Selim Gürcan Yorum yapılmamış

3 Ocak Pazartesi günü Sertaç Dalkıran'ın Satranç Sergisi, Mimar Sinan Üniversitesi'nin Fındıklı kampüsünde ziyaretçilere açıldı. Aynı gün satranç konulu bir seminer veren Dalkıran, üniversitede önümüzdeki yıllarda satrancın seçmeli ders olarak okutulması ile ilgili önemli girişimlerde bulunulduğunu ve yönetimin ciddi destek verdiğini açıkladı

Satranca yakın ilgi duyan Mimar Sinan Üniversitesi öğretim görevlisi Mehmet Mahir, Dalkıran ile kendisinin satranç konulu tablosunun önünde görülmekte. MehmetMahir.com adresinden ressamın diğer satranç konulu tablolarına ulaşabilirsiniz. Dalkıran ile Mehmet Mahir her hamleden sonra aynı tuvalde bir fırça darbesi vuracakları bir gösteri maçı yapmayı planlıyorlar.

Dekan Rahmi Aksungur, Prof. Mehmet Mahir ve Dalkıran'a satrancın seçmeli ders olması için gerekli desteği vereceklerini söyledi. Mahir tarafından yapılan tepedeki tabloda Atatürk tuvalden "Yurtta sulh, cihanda sulh" mesajını veriyorTüm kitapları görebilirsiniz. Türkiye'nin en geniş satranç kitaplığı bizde!

Örnek Dersleri ürün sayfasında görebilirsiniz. Satranç öğrenmek ve ilerletmek artık çok kolay!
Kategoriler
Yerel Haberler
Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir