Midyat Altın Satranç Turnuvası Bitti

0
340

Mardin Midyat'ta yapılan "Hamle Sırası Sizde"Altın Satranç turnuvası çekişmelere sahne oldu. Midyat Belediyesinin Sponsorluğunda ve Türkiye Satranç Federasyonu Mardin İl Temsilciliğinin gözetiminde Kocatepe İlköğretim Okulu çok amaçlı konferans salonunda yapıldı. Mardin Merkez olmak üzere, Midyat, Savur, Ömerli, Nusaybin, Kızıltepe ilçelerinden gelen satranç severler salonu doldurdu.

Sabah saat 9: 30 da başlayan satranç turnuvası çekişmelere sahne olurken, galiplerin sevinçlerine yenilenlerin hüzünlenmesine neden oldu. Yenilen minikler gözyaşlarını tutamadığı gözlendi. Beyin Sporu olarak bilinen satranç turnuvası beş maç üzerinden yapıldı. Karşılaşmalarda minikler 45, yıldızlar 50, gençler 24, büyüklerden 27 olmak üzere toplam 146 satranç sever katıldı.

Türkiye Satranç Federasyonu Mardin İl Temsilcisi Ercan Akbaş (24) "Altın Satranç turnuvası yapmalarında ki amaç öğrencilerin ve satranç severlerin kaynaşması ve Satranca gönül vermiş insanları buluşturmak amacı ile yapıldı"dedi.

Midyat Belediyesi katkıları ile gerçekleşen turnuvada Minikler kategorisinde Fatih Aydın, Hüseyin Bilgiç, Sıdık Çelik. Yıldızlarda; Hamdullah Çetin, M. Nur Kahraman, Şirin Kardağ, Gençlerde; Aydın Baykara, Muharrem Çetin, M. Salih Ataç. Büyüklerde, Seyfettin Aksoy, Ekrem Kılıç ve Tekin Oruç ilk üçleri paylaştılar.

Kazanan yarışmacılara ödüllerini 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramında yapılacak törenle sahiplerine verileceği belirtildi.

Altın Satranç Turnuvası, akşam saat 19: 00 kadar devam etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here