Federasyon Başkanından Devlet Bakanına Spor Tesisi

FM Selim Gürcan Yorum yapılmamış

18 Kasım 2000 tarihinde yapılan seçimler sonucunda göreve başlayan Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Ali Nihat YAZICI, 12 Şubat 2001 saat 13.30’da, Pazartesi günü, Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Fikret Ünlü’yü ziyaret ediyor.

 

Seçim sloganı “Her Eve Bir Spor Tesisi” olan Yazıcı, Ünlü’ye Bakanlık Makamında çok özel bir spor tesisi (satranç takımı ve kitap) hediye edecek.

Yazıcı, Türk Satrancının Naim Süleymanoğulları ve Yaşar Doğuları’nı yetiştirmek için kolları sıvadıklarını ve satranç dolu günlerin ülkemiz gündemini dolduracağını belirtti.Tüm kitapları görebilirsiniz. Türkiye'nin en geniş satranç kitaplığı bizde!

2001 yılı Federasyon Programını ve Yönetim Kurullarını Salı günü (13 Şubat 2001) TSYD Ankara Şubesi’nde yapılacak bir Basın Toplantısıyla açıklayacak olan Yazıcı, satrancın 4 yıl içerisinde Türkiye’deki en popüler sporlardan biri olması için Yönetim olarak ant içtiklerini belirtti.

Halen 6.000 lisanslı sporcusu olan satranç, 1991 yılından buyana Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’ne bağlı bir spor dalı olarak faaliyet gösteriyor. Ali Nihat YAZICI, sporcu sayılarını her yıl ikiye katlayarak dört yıl sonunda 100.000’den fazla faal satranç sporcusuna ulaşmak istediklerini belirtti.

Türk Sporcusunun Zeki, Çevik ve Ahlaklısıözdeyişine yakışır sporcular yetiştirmek için üzerlerine aldıkları sorumluluğun bilincinde olduklarını belirten Yazıcı, Federasyon Yönetim Kurulunu ve Kurullarını bu bakış açısıyla oluşturduklarını, gerek Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü teşkilatının gerekse Sayın Bakan Ünlü’nün desteğinin başarılarındaki anahtar olacağını vurguladı.

 

 


Örnek Dersleri ürün sayfasında görebilirsiniz. Satranç öğrenmek ve ilerletmek artık çok kolay!
Kategoriler
Yerel Haberler
Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir