Yeni Kitap: Mata Giden 365 Yol

Yeni Kitap: Mata Giden 365 Yol

FM Selim Gürcan Yorum yapılmamış

“Rakip şah karşısındaki mat fikirlerine dayalı taktikler, satranç partilerinin çoğunluğunun sonucunu belirler. Dolayısıyla bu tip fırsatların oluştuğu konumlarda, tetik davranmak çok önemli ve gereklidir. Elinizdeki kitapta GM Joe Gallagher, sizlerin bu becerilerinizi arttırmanız amacıyla 365 örnek kombinezon sunmaktadır. Her bir konumdaki göreviniz, kazanca en net ve kesin bir şekilde ulaşmak olacaktır. Ancak Satranç Soru Bankası kitabından farklı olarak, kombinezonların temasını yalnızca mat oluşturmaktadır: rakip şah esir alınacak, ya da bu olumsuz durumu önlemek için büyük bir materyal bedel ödenmek zorunda kalınacaktır.

Yıllar boyunca İsviçre’de yaşamış ve İsviçre Milli Takımı’nı daimi üyelerinden olan GM Joe Gallagher, aslen İngiliz kökenli bir büyükustadır. Daha önce yayınlanmış eserleri dolayısıyla satranç dünyasında elit satranç yazarı olarak tanınan büyükusta, kendi partilerinde gösterdiği taktiksel yetenekleri ve agresif satranç ile bu kitabı yazmak için bulunabilecek en uygun satranç üstatlarından birisi olduğunu göstermiştir. Bu kitap, aynı zamanda 2001 yılı İngiltere Satranç Şampiyonluğu’nu kazanmış olan bu kuvvetli satranç yazarının Analiz Yayıncılık  Alper Efe Ataman tarafından yayınlanmış ilk eseridir.

Analiz Yayıncılık  Alper Efe Ataman tarafından yayınlanmış bu 6. satranç kitabı, tecrübeli satranç hakemi Fahri Karabay’ın çevirisi ile sizlerle buluşuyor. Fahri Karabay yakın zamanda,Satrançta Temel Fedalar isimli eseri de dilimize kazandırmıştı.”

Mata Giden 365 Yol

Yayınevi: Analiz Yayıncılık – Alper Efe Ataman

ISBN 978-975-00700-4-4Tüm kitapları görebilirsiniz. Türkiye'nin en geniş satranç kitaplığı bizde!

Yazar: GM Joe Gallagher

Çeviri: Fahri Karabay

Son Okuma: FM Alper Efe Ataman

Özgün Adı: 365 Ways to Checkmate

Sayfa Sayısı: 208

Sayfa Boyutu: 21 cm x 14 cm

1. Basım: Nisan 2008 (2000 adet)

Analiz Yayıncılık – Alper Efe Ataman

1717 Sokak No:74/201 Giritligil İşhanı Karşıyaka – İzmir

Telefon & Faks: (0232) 3810114 * GSM: 0532 5748843

Satın Almak İçin: Mata Giden 365 Yol 


Örnek Dersleri ürün sayfasında görebilirsiniz. Satranç öğrenmek ve ilerletmek artık çok kolay!
Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir