TSF’den Eğitim ve Eğitici Seferberliği

0
465

TSF Eylül ayında satrancın ilk öğretim okullarında ders olarak okutulmaya başlanması nedeniyle Eğitim Seferberliğini başlatıyor. 1 Temmuz – 30 Eylül tarihlerinde ülkemizin hemen her il ve ilçesinde Okulda Satranç Eğitici Formasyon Eğitimleri verilecek

Dr.Olgun Kulaç tarafından kaleme alınan Okulda Satranç Öğrenci Kitabı ve Okulda Satranç Öğretmen Kitabı tamamlandı. Yakında basımına geçilecek olan bu kaynak kitaplarla, ülke genelinde tek tipsatranç eğitimi verilecek.

Ayrıca, Türkiye Satranç Akademisi (internet üzerinde) bir ay içinde devreye girecek ve öğretmenler okullarda destek olarak kullanabilecek.

Buna göre….

Türkiye Satranç Federasyonu, halen GSGM tarafından verilen 1. Kademe Yardımcı Antrenör belgesi ve bu eğitimlerde verilecek olan 1.Kademe yardımcı antrenör belgesi (her iki belgenin de vizeli olması ayrıca şart koşulacaktır) herhangi bir adla herhangi bir kurum ya da kuruluş tarafından verilecek ya da verilmiş olan belgeleri kabul etmeyecektir.

Bu nedenle, açılacak kursların tarihleri yerleri ve öğretmenlerimizin yaz tatillerini de planlayabilmeleri açısından, tüm il temsilcilerimize, milli eğitim il müdürlüklerine, GSGM il müdürlüklerine kurs taleplerini ve katılması beklenen yaklaşık öğretmen sayısını da belirtmek üzere Federasyona Başvurmaları için çağrıda bulunuyoruz.

Bu bir haftalık kursların tahmini olarak bedeli 70 YTL olacaktır.

Kurslarda başarılı olan adaylar 30 YTL yıllık vize karşılığında belge sahibi olacaktır.

Her adaya okullarda satranç eğitimi için eğitici kitabı ücretsiz olarak verilecektir.

Federasyonumuz, Eğitim Seferberliği İçin profesyonel bir Eğitim Koordinatörü istihdam etmiştir.

Erman Üsküdarlı her türlü başvurunun muhatabı olarak gerekli bilgileri verecektir.

basvurular ermanuskudarli@tsf.org.tr adresine yapılmalıdır.

Tüm başvurularda:

1. İl Adı – İlçe Adı

2. Katılacak tahmini öğretmen sayısı

3. Talep edilen eğitim kurs tarihleri

 • 2-9 Temmuz
 • 9-16 Temmuz
 • 16-23 Temmuz
 • 23-30 Temmuz
 • 30 Temmuz – 6 Ağustos
 • 6 – 13 Ağustos
 • 13-20 Ağustos
 • 20-27 Ağustos
 • 27 Ağustos – 3 Eylül
 • 3-10 Eylül
 • 10-17 Eylül
 • 17-24 Eylül
 • 24-31 Eylül

4. Talep edilen kurs sayısı

gibi ayrıntılı bilgiler ve başvuru sahibinin iletişim bilgileri yer alması rica olunur.

Eğiticilerin Eğitimi Seferberliği

Türkiye Satranç Federayonu 1 Temmuz'dan itibaren ülkenin her yerinde öğretmenlere yönelik, Okulda Satranç Eğitimi formasyon kurslarına başlayacaktır. Seçimlerde söz verdiğimiz gibi bu eğitimler birer haftalık periyotlarla, hemen hemen her ilde gerçekleştirilecektir.

Bu eğitimleri verecek eğiticilerin eğitimi için 15-30 haziran 2005 tarihlerinde Ankara'da Eğiticilerin Eğitimi semineri verilecektir.

Eğiticilerin Eğitimi Seminerine katılım ücretsizdir.

Eğiticilerin Eğitimi semineri 7 gün sürecektir. Bu seminerde başarılı olan adaylar Federasyonumuzun önümüzdeki dört yılda açacağı formasyon kurslarında iyi ücret kazanma şansına sahip olacaktır.

Eğiticilerin Eğitimi Seminerine Katılacak adaylarda aranan şartlar:

 1. En az 2. Kademe Antrenör Sertifikasına sahip olmak ya da 1.Kademe Yardımcı Antrenör belgesi sahibi olup ELO'lu sporcu olmak. Bunun dışında 1.Kademe Antrenör Sertifikasına sahip deneyimli yardımcı antrenörlerimiz de başvuru yapabilir, ancak bu adayların başvurusu özel incelemeye tabii tutulacaktır.
 2. 8 Temmuz  – 1 Ekim tarihleri arasında, her türlümasrafları Federasyonca karşılanmak, her biri 1 hafta sürecek olan kurslardan kurs başına 500 YTL ücret almak koşuluyla, en az 4 kursa katılımı taahhüt etmek.
 3. Özgeçmişlerini hazırlayarak egitim2005@tsf.org.tr  adresine yazılı olarak basvurmak

Yukarıdaki koşulları kabul eden adayların belirtilen e-posta adresine bu koşulları kabul ettiklerini ve tercih olarak 15-22 Haziran ya da 23-30 Haziran 2005 tarihlerini sıralayarak başvurmaları gerekmektedir.

Başvurularda:

1. Antrenörlük Derecesi: 1.Kademe ya da 2.Kademe

2. Doğum Tarihi:

3. Açık Adres:

4. Cep Telefonu ve sabit telefon

5. ELO ya da UKD puanı

6. Özgeçmiş (nüfus bilgileri de olacak)

bulunması gerekir.

Başvurular tarih sırasına göre değerlendirilecektir.

Camiamıza duyurulur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here