Chessbase’den Atatürk’e Saygısızlık

Chessbase’den Atatürk’e Saygısızlık

FM Selim Gürcan Yorum yapılmamış

Dünyada en çok takip edilen sitelerden biri olan Chessbase’in Almanca bölümünde Atamıza büyük saygısızlık. “Big brother is watching you” başlığıyla Atatürk, George Orwell’in kitabındaki diktatöre benzetilmekte.  Yazıda Atatürk’ün her salonda bulunan resimlerinden duyulan rahatsızlık dile getiriliyor ve yazı içinde sürekli “Kemal” olarak hitap edilen yüce önderle adeta dalga geçilmekte. Yazar Jörge Schulz’un satranç haberi kisvesi altında yaptığı saygısızlığı Almanca olarak şu sayfadan (yazı TSF’nin müdahalesiyle kaldırılmıştır) okuyabilirsiniz.

Lütfen siz de Satranç Okulu Forumu‘ndaki tartışmalara katılınız ve bu konuda nasıl tepki gösterebileceğimiz konusunda görüşlerinizi iletiniz.

Çocuklara sert bakışları var diye eleştirilen Atatürk, fotoğrafta manevi kızı Ülkü Adatepe ile görülmekte. Çocukları çok seven Atatürk, Afet (İnan), Sabiha (Gökçen), Fikriye, Ülkü, Nebile, Rukiye, Zehra adlı kızları ve Mustafa adlı çobanı manevi evlat edinmiştir. Abdurrahim ve İhsan adlı çocukları da himayesine almıştır.

 

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir