Kim Kardashian satranç oynamayı öğrenmek istiyormuş!

Kim Kardashian satranç oynamayı öğrenmek istiyormuş!

FM Selim Gürcan Yorum yapılmamış

ABD’nin ikoncanı, ne tür mahareti olduğu bilinmeyen ünlü olmakla ünlü Kim Kardashian şöyle bir tweet attı: “Satranç oynamayı öğrenmek istiyorum. Acaba Levon Aronian bana öğretebilir mi?”  Dünyada üçüncü sıradaki Levon Aronian şu anda Tata Turnuvası’nda oynuyor. Kardashian’ın iletisini retweetledi ama kız arkadaşı Arianne Caoili‘nin varlığı bu satranç dersini imkansız kılar. Haberin devamında Kardashian’ı satranç takımı başında görebiliriz.

Kim Kardashian’ın Satranç Öğrenme İsteği

Ermeni asıllı Kardashian’ın satranç oynamayı öğrenmek için yine Ermeni Büyükusta Levon Aronian’ın ismini telaffuz etmesi şaşırtıcı değil. Ermenistan’da satranç bir numaralı spor ve son 4 olimpiyatta 3 şampiyonluk bu ilgiyi giderek artırıyor.

Kim-Kardashian-satranc-oynuyor

Kardashian şimdiden satranca ısınmaya başlamış. Ama gördüğünüz gibi  oynamayı kesinlikle bilmiyor!Tüm kitapları görebilirsiniz. Türkiye'nin en geniş satranç kitaplığı bizde!

Nereden mi anladık? Sherlock Holmes olmaya gerek yok. İlk hamlesini vezirle yapmayı tercih etmiş de ondan.

Ayrıca at ile filin yeri de yanlış. Kardashian’ın ilgisinin satranç takımı önünde fotoğraf çektirmekten ileri gideceğini zannetmiyoruz. Onun imajıyla uyuşan bir spor değil açıkçası.

Twitterdaki bir yorum şöyle:” Kim, satrançta 32 taş var. Menajerin olmadan bu kadar şeyle baş edebilir misin?”

Hem süper model hem satranççı

Zamanın ünlü süper modeli Carmen Kass’ın satranca ilgisi ise kesinlike uydurma değil. Kass aynı zamanda bir dönem Estonya Satranç Federasyonu Başkanlığını da yapmıştı.

Camen Kass satranç oynuyor

 

Bir gösteri maçında Carmen Kass, Anand ile de oynadı. Anand mat etmek üzereyken beraberlik teklif etmekten kendini alıkoyamadı!

 

kass-stefanova

Carmen Kass bu sefer zamanın Dünya Bayanlar Şampiyonu Stefanova’ya karşı.

İlgili haber: Carmen Kass Anand’a Karşı


Örnek Dersleri ürün sayfasında görebilirsiniz. Satranç öğrenmek ve ilerletmek artık çok kolay!
Anahtar Kelimeler
İlginç
Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir