Gelecek Sene Carlsen’in Rakibi 13 Yaşındaki Vincent

Gelecek Sene Carlsen’in Rakibi 13 Yaşındaki Vincent

FM Selim Gürcan Yorum yapılmamış

Grenke Klasik Satranç Turnuvası tüm heyecanı ile devam ederken açık kategorisi şaşırtan bir sonuç ile bitti.

13 yaşındaki Vincent Keymer’in sonuçları aşağıda

Sadece 2403 eloya sahip Keymer yukarıdaki muhteşem performansı göstererek birinci oldu ve gelecek sene Carlsen gibi ustaların kategorisinde oynamaya hak kazandı. Son turda siyah taşlarla bir başka yetenek 2715 elolu Rapport’u yenerek ilerisi için büyük gelecek vaad etti.

Satranç Okulu bu yeteneği 2015 yıkında henüz 10 yaşında iken duyurmuştu.

Vincent Geleceğin Şampiyonu mu? yazımızda Vincent’ın Kasparov ile buluşmasından bahsetmiştik.Tüm kitapları görebilirsiniz. Türkiye'nin en geniş satranç kitaplığı bizde!

vincent kasparov

2015 yılındaki haberimizde şunlar yazılı idi:

Kasparov’a göre Vincent inanılmaz yetenekli ve dünya zirvesine çıkabilir. Bununla beraber henüz sistematik çalışmaya başlamamış. Sadece 10 yaşında olan ve satranca günde 1-2 saat harcayabilen bir çocuk için oldukça normal. “Vincent birkaç hafta sonra Yunanistan’daki Dünya Küçükler Şampiyonası’nda oynayacak ve 12 yaşındaki Rus, Ukraynalı ve Kazak çocuklarla mücadele edecek. Ve bu çocuklar senelerdir saatlerce iyi antrenörler tarafından eğitiliyor. Vincent ise yeteneği ile orada olacak. Zaman ne gösterecek göreceğiz.”

Aradan geçen yıllarda belli ki Vincent emin ellerde imiş. Karşısında gördüğünüz zamanın bir başka çocuk dahisi Peter Leko, Vincent’ın antrenörü.

 

Avrupadaki en büyük açık turnuvayı ve 15 bin euroyu kazandıktan sonra ne yaparsınız? Son oyunu antrenörünüzle analiz edersiniz.

Grenke Açıkta Final Sıralaması


Örnek Dersleri ürün sayfasında görebilirsiniz. Satranç öğrenmek ve ilerletmek artık çok kolay!
Anahtar Kelimeler
Keymer
Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir