FIDE, Dubai ile müzakereyi feshetti!

FIDE, Dubai ile müzakereyi feshetti!

FM Selim Gürcan Yorum yapılmamış

FIDE, Garry Kasparov ve Rustem Kasimcanov arasındaki yeniden birleşme maçının 14 Şubat 2005 tarihinde Dubai’de oynanması planlarını iptal etmeye ve maçın Türkiye’de oynanması için düzenlemeler yapmaya hazırlanıyordu. FIDE, Dubai ile müzakerenin tamamen feshedildiğini bildirdi.

FIDE Basın Açıklaması – 7 Kasım 2004

Dünya Satranç Şampiyonluğu maçı 2005

FIDE, Kasimdzhanov-Kasparov maçı organizatörü adayı Dubai ile, müzakereyi feshetmiştir.Tüm kitapları görebilirsiniz. Türkiye'nin en geniş satranç kitaplığı bizde!

Dünya Satranç Federasyonu (

FIDE, Kasimdzhanov-Kasparov maçı organizatörü adayı Dubai ile, müzakereyi feshetmiştir.

Dünya Satranç Federasyonu (FIDE) aslen Şubat 2005 tarihinde Dubai’de oynanması planlanan Kasimdzhanov-Kasparov Dünya Satranç Şampiyonası maçı organizatör adayı Dubai ile müzakereyi feshetmiştir. Dubai’li organizatörler FIDE başkanı tarafından belirlenen son tarihe dek, FIDE’ye, gerekli finansal garantileri sağlayamamıştır.

FIDE, Dubai Prensi ve BAE Savunma Bakanı, Sayın General Şeyh Muhammed Bin Raşid El Maktum’a, bu büyük organizasyonu himaye etmekteki gönüllülüğü için ve ayrıca BAE Satranç Federasyonu ve Dubai Satranç Kulubüne, organizatör adayı ile müzakere sırasındaki destekleri için şükranlarını dile getirir. Kasimdzhanov-Kasparov maçı, 2005 baharında düzenlenmek üzere yeniden planlanmıştır ve FIDE şimdiden diğer organizatör adaylarıyla ve sponsorlarla görüşmelere girmeye başlamıştır. Gelişmeler hakkında daha geniş bilgi bu yılın sonuna kadar resmi kanallardan bildirilecektir.

Çeviren : O.Oğul Köseoğlu
Kaynak : www.chessbase.com


Örnek Dersleri ürün sayfasında görebilirsiniz. Satranç öğrenmek ve ilerletmek artık çok kolay!
Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir