Satranç Okulu’nda Yazmak İster Misiniz?

0
1289

15 yıldır yayında olan Satranç Okulu her gün binlerce ziyaretçinin satranç öğrenmesini ve kendilerini derslerle geliştirmelerini sağlıyor. Sitedeki makaleler, röportajlar ve haberler ve pek çok kaynak da merakla takip ediliyor. Pek çok kişinin katkısı ile genişleyen içeriğimize siz de katkıda bulunabilirsiniz. Üretkenseniz ve geniş bir kitle ile bildiklerinizi paylaşmak isterseniz Satranç Okulu sizin katkılarınızı yayınlamaktan büyük memnuniyet duyacak. Özellikle satranç antrenörleri ders paylaşarak hem öğrencilere fayda sağlamış olacak hem de isterlerse özel ders vermek için bilgilerini paylaşacak.

Oyun ve Diyagram Editörü

Yazacağınız yazıya analizli oyun ve diyagram eklemek için şu editörü kullanınız.

Aşağıdaki gibi menüden de girebilirsiniz.

oyun editoru

 

Aşağıdaki gibi oyun veya diyagram hazırlayabilirsiniz. Varyantlar ve analiz girmek mümkün. İsteseniz daha önce hazırladığınız PGN’yi de eklemek mümkün.

En sonunda “Kaydet” tuşuna basınız. Aşağıda olduğu gibi bir yazı çıkacaktır. Onu kaydedip saklayınız. İleride yazınızın içine ekleyip oyunu gösterebileceksiniz.

 

oyun kaydetme

Blog Editörü

Şimdi gelelim blog yazmaya. Size yazarlık yetkisi verildikten sonra aşağıdaki gibi “Blog Yaz” düğmesini görebileceksiniz.

blog yaz

 

“Blog Yaz” bölümüne girince aşağıdaki editör çıkacaktır. Bu panel üzerinden resim ekleyip yazınızı yazabileceksiniz.

 

blog editoru

 

Dikkat yazı yazarken çok beklerseniz zaman aşımı olabilir. Bu sebeple panelin altındaki “Save for Later” a ara ara basmanızda fayda var.

Resim yükleye bastığınızda ise aşağıdaki panel açılacaktır.

resim yukleme

 

resim yukleme 2

 

Aşağıdaki gibi resmi yükleyip düzenleyebilirsiniz. Resmi yüklemeden önce çeşitli programlara küçültebilirsiniz. Editöre resmi yapıştırdığınızda kenardından çekip ufaltmak da mümkün. En sonunda yazınızı kaydedebilirsiniz. Kontrol ve düzeltmelerden sonra yayınlacaktır.

Satranç dersi, haber, makale veya satranç ile ilgili herhangi bir yazıyı paylaşmak isteyenler lütfen bilgi@satrancokulu.com adresine başvursun.

İlgilenenlere şimdiden teşekkür ederiz.

 

CEVAP VER

Please enter your name here
Please enter your comment!