gototopgototop
Satranç Soruları

Soru Çöz

10 Cd Ödüllü Mayıs Yarışması Sonuçlandı

mayis odullu_ufakSatranç Okulu ödüllü yarışması sonuçlandı. Çekilen kurada kazanan talihliler şöyle: Ahmet Suna, Ünal Karagöz, Fatih Sarı, Sırrıcan Gerçek, Gökhan Gürer, Beyzat Sait Yadigar, Recep Aksoy, Kerem Albayrak, İbrahim Şenel, Hasan Doğan

Cevap 1.Fg7 Şg8 2.Fh6 Fg5 3.Kxg5 (veya 3.Vxe8)

Talihlilere cd'leri yollanmıştır. Yarışmaya bir süre ara verilmiştir. İlginiz için teşekkürler.

Devamını oku...
 

Usunuzun sınırlarını sonsuza kadar zorlayın!

1 hamle_ufak

Her türlü düşüncenin sonuna kadar özgürce tartışıldığı Sonsuz Us sitesinde sorulan soru usunuzu zorlayacak! Yandaki konumda beyaz oynar ve sadece 1 hamlede mat eder. Soruyu satranç takımına dizerek çözmenizi öneririz. Yıllar evvel Emrehan Halıcı'nın Bilim ve Teknik Dergisi'nde sorduğu zeka sorusu!

Cevap: Sonsuz Us

 

1 Hamlede 10 Şah Mat!

10mat-ufak1 hamlede mat soruları kolaydır. Peki 1 hamlede 10 mat için ne düşünürsünüz. Yandaki konumda zor bir işi başaracak ve bir hareketinizle 10 siyah şahı yere serip mat edeceksiniz. Ne dersiniz? Soruyu gönderen Kerim Urazlı. Cevap yazının devamında.

Devamını oku...
 

Nisan Ayı 10 Cd Ödüllü Satranç Sorusu

nisan-odullu-ufakSatrancokulu.com ödüllü yarışması Nisan ayında da devam ediyor. Bu ayki soru biraz daha zor. Beyaz oynar 3 hamlede mat eder. Biraz hayalgücü ve fedakarlık cevabı bulmanıza yardımcı olacaktır. Doğru cevabı çözenlerden 10 kişiye Baltık Savunması hediye edilecek.

Cevap yollamak için tıklayınız

Devamını oku...
 

Mart Ayı 10 Cd Ödüllü Satranç Sorusu

mart odullu satranç sorusuSatrancokulu.com'da Mart ayında yine yarışma var! Bu ayın ödüllü satranç sorusunda yine beyaz oynar 2 hamlede mat eder. Doğru cevap gönderenler arasından çekilecek kurada 10 kişi Şah Gambiti cd'sini kazanacak

Son cevap gönderme tarihi 1 Nisan 2013

Geçen ayın talihlileri ve doğru cevap haberin devamında.

Cevap yollamak için tıklayınız

Devamını oku...
 

Şubat Ödüllü Sorusu Yine 10 CD Ödüllü

odullu-subat-satranc-ufak Satrancokulu.com'da yarışma heyecanı devam ediyor. Şubat ayının ödüllü satranç sorusunda yine beyaz oynar 2 hamlede mat eder. Doğru cevap gönderenler arasından çekilecek kurada 10 kişi Şaşırtan Açılışlar 1  cd'sini kazanacak

Son cevap gönderme tarihi 1 Mart 2013

Geçen ayın talihlileri ve doğru cevap haberin devamında.

Cevap yollamak için tıklayınız

Devamını oku...
 

10 CD Ödüllü Ocak Sorusu

ocak odullu satranc ufakSatranç Okulu ödüllü yarışmaları devam ediyor. Yandaki konumda beyaz oynar ve 2 hamlede mat eder. Doğru cevabı verenler arasından çekilecek kurada 10 kişi "Açılış Tuzakları 1" cd'sini kazanacak.

Son cevap gönderme tarihi 1 Şubat 2013

Geçen ayın talihlileri ve doğru cevap haberin devamında.

Cevap yollamak için tıklayınız

Devamını oku...
 

10 CD Ödüllü Aralık Sorusu

odullu-soru-aralik-ufakSatranç Okulu'nda yarışma heyecanı sürüyor. Yine 10 talihli "Ustalar Nasıl Kazanıyor 1" Cd'sini kazanacak. 10 kişi doğru cevabı verenler arasından kurayla belirlenecek ve kendilerine cd indirme linkiyle yollanacaktır. Herkese başarılar.

Beyaz oynar ve 2 hamlede mat eder. Son cevap gönderme tarihi 01 Ocak 2013.

Cevap yollamak için tıklayınız

Devamını oku...
 

Hiçbir oyun terk etmekle kazanılmaz!

satrançta erken terk

Satranç hakkında özlü söz  çoktur ama en yararlı olabileceklerden birisi "Terk etmekle hiçbir oyun kazanılmaz" sözüdür. Satranca yeni başlayanlar mat olana kadar oynarlar ve oynanmalıdır da. Rakip hata yapabilir, pat olabilir. En kötü ihtimal rakibin nasıl kazandığını görerek de buy viagra online pharmacy öğrenebilirsiniz. Satrançta biraz ilerleyince "terk" kavramı öğrenilir. Artık oyuncular kendilerini ezdirmemek için bu yönteme başvururlar. Oysa hiçbir oyun terk etmekle kazanılmaz! Gelin bunun örneklerini görelim.

Devamını oku...
 
 • «
 •  Başlangıç 
 •  Önceki 
 •  1 
 •  2 
 •  3 
 •  4 
 •  5 
 •  6 
 •  7 
 •  8 
 •  9 
 •  Sonraki 
 •  Son 
 • »
Sayfa 1 / 9

satranç cd'leri destek

Vade Farksız Taksit

tum_set

6 Taksit Fırsatı

Reklam

Başlangıç Seti

satranç öğreniyorum cdsi

Eğitim CD'leri

Reklam

BJK Satranç Okulu

arma-bjk-2