Pzt08032015

Son GüncellemePzt, 04 May 2015 9am

yenibaslayanlar ortaseviye ileriseviye
satranctaktik satrancacilislari kasparov

"Satranç Eğitimi İçin El Kitabı" pdf formatında

Satranç kitabıSatranç Eğitimi İçin El Kitabı; satranç eğitiminde birliği sağlamak açısından sağlam bir yöntem getirmektedir. Özellikle bu yönüyle ülkemizde önemli bir boşluğu giderecektir. İlköğretimin birinci basamağındaki eğitim sorunlarını aşmada eğitmenin el kitabı olma niteliğindedir; yanı sıra velilerin, satrancı yaygınlaştırmak isteyen her düzeyde satrançseverin yararlanabileceği bir temel kaynaktır. Ayrıca satranç kolunun henüz kurulmadığı okullarda, ücra köşelerde kendi başına satranç öğrenme çabasındaki her kişinin başvuru kitabıdır.

Yazar Richard James; 1975 yılında Mike Fox ile beraber kurdukları Richmond Junior Satranç Kulübünün yöneticisidir. 1970 yılından beri satranç öğretmekte olan yazar www.chesskids.com sitesinde derslerini yayınlamaktadır. Elinizdeki kitap bu derslerden oluşmuştur.

Çevirmen FM Selim Gürcan; 2003 ve 2004 yıllarında 1. lig şampiyonu olan Eczacıbaşı Satranç Takımı Kaptanıdır. Üç kez Olimpiyat Ulusal Takımında oynamış satranççımızdır. Son yıllarda satranç eğitmenliğine ağırlık veren Gürcan, eğitim ve haber sitesi www.satrancokulu.com sitesinin editörüdür. (Arka kapaktan)

Satranç Marketi Kitaplar  bölümünü de tavsiye ederiz. 

Giriş Bölüm 1 Bölüm 2 Bölüm 3 Bölüm 4 Bölüm 5 Bölüm 6

öde indir satranç cdleri