Satranç Youtuber

Çağımızın yeni mesleği Youtuber olmak. Özverili satrançseverler de satranç youtuber olarak  ücretsiz bu hizmeti veriyorlar. Aklıma ilk gelenler GM Kıvanç Haznedaroğlu, Nazmi Can Doğan, Selim Gürcan, Cem Gündoğan, Satranç Medya vb isimler . Satrançseverler youtube sitesinde bu isimlerden kolayca faydalanabilir.

Haftanın Maçı

2018 Okul Sporları Türkiye Birinciliği başladı. Öğrenciler için yılın en önemli turnuvalarından biri olan bu organizasyonun birinci masa maçını bu hafta paylaşıyoruz.

Kayra Kamer 2223 -Süleyman Çapar 1395

Beyaz oynar iki hamlede mat eder. Cevabı en aşağıdadırTüm kitapları görebilirsiniz. Türkiye'nin en geniş satranç kitaplığı bizde!

Beyaz oynar 3 hamlede mat eder. Cevabı en aşağıdadır.

Birgün Satranç Köşesi- 5 Mayıs 2018


Örnek Dersleri ürün sayfasında görebilirsiniz. Satranç öğrenmek ve ilerletmek artık çok kolay!
Önceki İçerikSatrançta Genç Yetenekler
Sonraki İçerikİnatçı, şikayetçi, kumarbaz, umursamaz ve mazeretçi Janowski
Ilgaz Gümüştaş
1982 yılında İstanbul'da doğdu. Satrancı, ilkokula başlamadan önce dedesi felsefe öğretmeni Rahmi Taşçıoğlu sayesinde öğrendi. 1999 yılında ilk defa, 3. ligde Karşıyaka Belediyespor Satranç Kulübü adına maçlara çıktı ve özel turnuvalarda çeşitli dereceler elde etti. Hacettepe Üniversitesi'nde Arkeoloji eğitimi gördü. . Manisa ve Satranç Gazetesi, İsem Çocuk Satranç Dergisi, Mavişehir Yaşam Dergisi, Mavi Kale Dergisi için satranç yazıları yazdı. 12 yıldır Birgün Gazetesi'nde "Zamansız Hamleler" isimli haftalık satranç köşesini hazırlayan Gümüştaş, beş satranç kitabı yazmıştır. TSF Basın ve Medya İletişim Kurulu Başkanlığı ve TSF Karşıyaka İlçe Temsilciliği görevini sürdürmekte, 1.Ligde Sardes Satranç Spor Kulübü kaptanlığı ve Emek Satranç Spor Kulübü'nün başkanlığını yapmaktadır.