Kulüpler Birliği Toplantısı Sonuçlandı

0
452

21.11.2004 tarihinde Antalya’da düzenlenen Türkiye Satranç Kulüpleri Birliği kurulması hususunda Çallı Spor Kulübünde yapılan toplantı ilan edilen programa göre başlamış ve devam etmiştir.

Toplantıya gelen kulüplerin bu oluşuma verdikleri destek samimi bir ortamda gerçekleşmiş ve alınan kararlar bir tutanakla yazıya dökülerek imzalanmıştır. Toplantıda alınan kararlar aşağıdadır


 1. Kurucular Kurulu; Mümtaz Sahillioğlu (Antakya Belediye Spor Kulübü), Kemal Nurlu (Antakya Armutlu Spor Kulübü), Tayfun Türker (Antalya Deniz Gençlik Spor Kulübü, A. Nafiz Özalp (İTÜ), İlyas Ümit (Antalya Çallı Spor), Zeki Akbaş (Antalya Çallı Spor), Gürel Kulleş (Antalya Çallı Spor), Namık Tunur (Antalya Çallı Spor), Abidin Ünal (Antalya Sağlık Spor), Gül Yakıt (Antalya Sağlık Spor), Talat Gündüz (Yalova Belediye Spor), Ziver Aslan (Marmaris Belediye Spor)
 2. Birlik Merkezi Antalya’dır
 3. Kurucular Kurulu, kuruluş çalışmaları için aşağıdaki kişileri görevlendirmiştir.
 • Talat Gündüz
 • A.Nafiz Özalp
 • Gül Yakıt
 • İlyas Ümit
 • Zeki Akbaş
 • Abidin Ünal
 • Tayfun Türker
 1. Birliğin kuruluş çalışmalarını yapacak olan kişiler kendi aralarında bir başkan ve sözcü seçerek öncelikle Türkiye Süper Satranç Ligindeki tüm kulüplerden kuruluşa iştirak teyidi alacaklardır.
 2. Seçim sonucu geçici başkan Talat Gündüz (Yalova), Sözcü Abidin Ünal (Antalya) seçilmişlerdir.
 3. Yukarıdaki hususlar kurulumuzca kararlaştırılmıştır.

Toplantıya iştirak edenler bu tutanağı o­naylamış ve imzalamışlardır.

Not: Bu toplantıya geleceğini bildirdiği halde özel nedenlerinden ötürü gelemeyen Samsun’ dan Serkan Koç, Diyarbakır dan İbrahim Tofan, Konya dan Hasan Güven arayarak toplantıda alınacak kararları o­nayladıklarını ve desteklediklerini bildirmişlerdir.

Toplantıya davet edilen başkan adaylarından Cem Pekün grubu adına Dr. Ateş Ülker, Dr. Murat Akdağ ve sayın Kuvay Sanlı Antalya ya gelmişler ve öğleden sonraki toplantıya katılmışlardır. Diğer başkan adaylarından Sayın A. Nihat Yazıcı yoğun programı nedeniyle katılamayacağını bildirmiş ve bu çalışmayı desteklediğini bildirmiştir. Geleceğini bildiren Sayın Ö. Cengiz Keleş ise son anda oluşan özel nedenlerden dolayı katılamayacağını bildirmiş ve başarılar dilemiştir.

Öğlen yemeğinin ardından yapılan toplantıda Başkan Adayı Cem Pekün adına toplantıya gelen Dr Ateş Ülker, Dr. Murat Akdağ ve Sayın Kuvay Sanlı seçim üzerine görüşlerini açıklamışlar, soru cevap bölümünün ardından toplantı sona ermiştir.

Kulüpler Birliğinin oluşum süreci içinde bir sonraki toplantının yeri zamanı daha sonra bildirilecektir.

Saygılarımla

Abidin Ünal

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here