46. İlk Hafta Sonu Turnuvası ve Joan Arbil Özel Turnuvası

0
405

01-03 Nisan 2005 tarihlerinde Düşün Satranç Merkezi lokalinde 46. düzenlenen turnuva, Şile'deki Türkiye Şampiyonası nedeniyle oyuncuların kendilerini gösterebileceği bir arenaya dönüştü, Tecrübeli oyuncuların iştirak ettiği turnuvayı 12 yaş Türkiye Şampiyonu Burak FIRAT ve Muğla ilinden misafirimiz olan Irmak SİPAHİOĞLU eş puanla şampiyon olarak tamamladı.

46.İLK HAFTASONU TURNUVASI

01-03 Nisan 2005 tarihlerinde Düşün Satranç Merkezi lokalinde 46. düzenlenen turnuva, Şile'deki Türkiye Şampiyonası nedeniyle oyuncuların kendilerini gösterebileceği bir arenaya dönüştü, Tecrübeli oyuncuların iştirak ettiği turnuvayı 12 yaş Türkiye Şampiyonu Burak FIRAT ve Muğla ilinden misafirimiz olan Irmak SİPAHİOĞLU eş puanla şampiyon olarak tamamladı. Ancak asıl sürpriz başkaydı. Düşün Satranç Merkezi yöneticilerinden Atilla ALPASLAN turnuvayı eş puanla 3. bitirdi. Hatta, daha büyük olan 1700 altı 1. ödülünü teklifini reddetti. Böylece kendi söylediği gibi bir yöneticinin satranç oynaması gerektiğini gösterdi. Turnuvadaki diğer bir başarı ise genç sporcuların üst sıralarda boy göstermesi oldu. Burak FIRAT ve Irmak SİPAHİOĞLU'nun yanı sıra Yağız ARAT, Selen ve Saygın SOP kardeşler, Egemen KÜÇÜKGÜL ve Manisa'dan gelen misafirlerimiz Fatih ALBAYRAK ve Gökhan SÖĞÜT bu isimler arasında sayılabilir. Bayanlarda ise bu ay üç kişi ödül aldı. Selen SOP, Hatice ENZİN (1700 altı 3.) ve Gözde Deniz ALTUNKESER.

Turnuvanın Sıralama ve Çarpaz TablosuTurnuvanın Sıralama ve Çarpaz TablosuTurnuvanın Sıralama ve Çarpaz Tablosu
Turnuvanın Fotoğraf Albümü

JOAN ARBİL o­nuruna İlk Hafta Sonu Özel

25-27 Mart 2005 tarihleri arasında Düşün Satranç Merkezi lokalinde düzenlenen bu turnuva dostluk ve anıları bir araya getirdiği gibi eski ve yeni kuşağı da buluşturdu. Turnuvanın kalabalık olmayan, nezih bir ortamda geçmesi ve tecrübeli oyuncuların katılımı nedeniyle seyircilere ve katılımcılara hoş bir seyir keyfi de verdi. Joan ARBİL ile yapılan keyifli sohbetler ise oldukça hoş bir atmosfer yarattı. Turnuvada Umut SAYMAN, İsmail DOĞANTUĞ, Oğulcan KANMAZALP ve Enis BİLYAP olmak üzere eş puanlı dört birinci çıktı. Ödül Töreninden sonra yapılan seramoni ise görülmeye değerdi.

Turnuvanın Sıralaması ve Çapraz Tablosu
Turnuvanın Fotoğraf Albümü

Haber Umut Sayman

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here