06232017Cu
Last updateCts, 23 Tem 2016 1pm

marketbanner-1

Türkiyeden Haberler (379)

2014 turkiye samp1 Kasım tarihinde Denizli, Buldan'da başlayan Türkiye Şampiyonasında son tur oynanıyor. Toplam 25.000 TL ödülün olduğu ve birincinin 7.000 TL alacağı turnuvada 14 oyuncu döner sistem olarak oynuyorlar. 12. turun sonunda GM Ipatov 9 puan ile birinci, IM Burak Fırat 8.5 puan ile ikinci ve GM Mustafa Yılmaz 8 puanla üçüncü durumda. Son turun flaş karşılaşması ise GM Ipatov - GM Yılmaz karşılaşması. Yılmaz'ın birincilik iddiasında olabilmesi için muhakkak yenip puanları eşitlemesi lazım. Öte yandan 8.5 puandaki Burak Fırat da Cemil Can Ali Marandi'yi yenerse birincilik şansına sahip olacak. Son tur gerçekten heyecanlı olacak!

Canlı Yayın: TSF

daem yeniGünümüzde satranç denince akla elbet bilgisayar ve internet geliyor. Satrançla gerek lisanslı sporcu olarak, gerek hobi olarak ilgilenen herkesin muhakkak sahip olması gereken bir şey varsa o da DAEM Chess Studio programı. Neredeyse üçüncü yaşını doldurmak üzere olan ve programcı Abdülkadir Bener tarafından hazırlanan program binlerce kullanıcının onayını almaya devam ediyor. Chessbase'i Bırak DAEM'e Bak başlığıyla bu değerli programı tanıtmamızın üzerinden bir sene geçti. Ve hala program daha da iyiye doğru gitmeye devam ediyor. Sürekli olarak kullanıcıların tavsiyeleriyle de geliştirilen programın yeni sürümü yayınlandı.

ogulcan-kanmazalp-gm-normu

22 yaşındaki genç İzmirli satranççı IM Oğulcan Kanmazalp ikinci GM normunu MTS Logistics 3. GM Turnuvasında aldı. 10 turda 7 puan alan Kanmazalp 2618 elo performansı gösterdi ve 25 elo kazandı. Yabancı 5 oyuncunun 5 Türk oyuncuya karşı çift tur oynadığı turnuva Scheveningen usulü düzenlendi.

MTS-3.GM-TRN-Afis

MTS Logistic 3. GM Turnuvası 5-9 Ekim tarihleri arasında Vesta Fuar Otel'de İSEM organizasyonuyla düzenleniyor. Scheveningen usulü düzenlenen turnuvada Yabancı 4 GM ve 1 IM Türk sporculara karşı çift tur oynuyor. Oğulcan Kanmazalp, Burak Fırat, Mert Erdoğdu, Umut Atakişi ve Cem Kaan Gökerkan unvan için yarışan Türk sporcular.

satrancta sikeHer sporda olduğu gibi satrançta da şike olayları ve hileler olmakta. Türkiye de özellikle uluslararası organizasyonlarda bu çirkinliklerle karşılaşıyor. Açıkçası "Maç satma" olarak nitelendireceğimiz durumlar iki oyuncu ile sınırlı olduğu için alan razı, satan razı durumu söz konusu ve ispatı hiç kolay değil. Öte yandan kısa bir süre önce Özgür Satranç Forumu'nda Gürcü oyuncu  Morchiashvili'nin bilerek kaybettiğini itiraf etmesi olayların tahmin edildiği kadar ciddi olduğu yönünde.

carlsen-portakal-suyu

Satrançta beslenme çok önemsenmeyen ama üst düzeyde oyuncuların çok önem verdiği bir konudur. Yüksek konsantrasyonun gerektiği satrançta yüksek enerjiye de ihtiyaç duyarsanız. Carlsen'in oyunlarına hep portakal suyu ile geldiğini fark etmiş miydiniz? Ev ve mutfak aletlerinin lider firmalarından Homend sadece satranççılara özel %40 indirim ile Carlsen'in içtiği portakal suyunu size de sunuyor. Tek yapmanız gereken "SATRANC1" kodunu eklemek.

hesaplama-teknikleri

Satranç %99 taktiktir. Konumsal bilginiz ne kadar güçlü olursa olsun iyi hesap yapabilme becerisi bir satranççının vazgeçilmez özelliğidir.

FM Selim Gürcan sadece özel derslerinde paylaştığı derslerini video haline getirdi ve satrançseverlere "Öde ve İzle" imkanı ile sunuyor.

carlsen dersleri ufakDünya Şampiyonu Carlsen'in başarı sırrı artık SatrancOkulu.com'da. 23 yaşında rekorlar kırarak Dünya Şampiyonu olan Magnus Carlsen'in rakiplerini nasıl yendiğini detaylı olarak görebileceksiniz. Carlsen olağanüstü hesaplama yeteneği ile mi üstünlük kuruyor yoksa stratejik olarak rakiplerinden çok mu üstün?

Carlsen'in ufak yaşlardan başlayarak günümüze kadar elde ettiği öğretici oyunları yine FM Selim Gürcan tarafından anlatılıyor. Dersleri izledikçe hem Dünya Şampiyonunun film gibi oyunlarını zevkle izleyeceksiniz hem de kazançlardan dersler çıkararak oyunortası ve oyunsonu bilginizi artıracaksınız.

satranc eroin

Van İl Jandarma Komutanlığı ekipleri ihbar üzerine Van - Hakkari yolu üzerinde bir otomobili durdurarak arama yaptığında araç sahibinin satranç meraklısı olduğu zannedilebilirdi çünkü bagajdan 5 adet kutulu satranç takımı çıkmıştı. Ufak bir arama sonucunda ise satrancın paravan olduğu hemen anlaşıldı!

öde indir satranç cdleri

Öde ve İndir ile artık Satranç Okulu Eğitim CD'lerine neredeyse %50 indirim ile ulaşabileceksiniz! Flaş video olarak kaydedilen cdlerin ortalama boyutu 150 MB civarında. En düşük internet hızı ile 15 dakikada cdleri indirebilir ve beklemeden izlemeye başlayabilirsiniz. Öde ve İndir ile ister tek tek CD'leri sipariş edin isterseniz paketler halinde alın.

Joomla SEF URLs by Artio