Selim Gürcan

0
668

 

Satranç Okulu’nda internet üzerinden satranç dersleri başladı. Dersler FM Selim Gürcan tarafından her seviyeye yönelik olarak veriliyor.  İnternet üzerinden verilen dersler anlatım açısından pek çok avantaja sahip; anlatılan konumlarda oklar ve daireler ile görsel vurgu yapmak mümkün, konumları dizmek kolay ve dersler tekrar etmek üzere kaydedilebiliniyor.

Sorularınız ve ders almak için selimgurcan@satrancokulu.com adresinden veya 0555 993 21 30 no’dan temasa geçebilirsiniz.

Neden İnternette Satranç Dersi

Dersler internette çalışma tahtası üzerinde yapılır. Bilgisayar ortamında kullanılabilen oklar ve daireler dersin daha vurgulu anlatılmasına yardımcı olur. Analiz tahtasında karşılıklı olarak rahat bir şekilde hamle yapabilir ve hata yapmadan geri dönebilirsiniz. Tahtayı dizmek için yoğun bir çaba da sarf etmek zorunda değilsinizdir. Bir hareket ile başa dönebilir veya öğretmenin hazırladığı konumu hemen önünüzde bulabilirsiniz. Alttaki resim analiz tahtasından bir görüntüdür.

kasparov_secilmis_2

Dersler Karşılıklı Konuşarak Yapılıyor

Günümüzde artık insanlar telefon ile konuşmak yerine Skype veya MSN üzerinden konuşuyor. Üstelik daha iyi kalitede! Dersler de sizin tercihinize bağlı olarak MSN veya skype üzerinden yapılacaktır.


Türkçe olarak kullanabileceğiniz skype arayüzü hotmail messenger gibi oldukça kullanışlı

online-ders-ufak

Ders esnasında ekranınızın görüntüsü bu şekilde olacak.

Satranç Dersleri Hangi Konulara Yönelik Olacak

Özel satranç derslerinin en önemli avantajı eğitmenin öğrencinin zayıflıklarına ve eksikliklerine eğilebilmesidir. İlk derste öğrencinin kuvvetli rakiplere karşı kazandığı ve kaybettiği iki oyunu incelenecek ve oyuncunun seviyesi ve eksiklikleri tespit edilecektir. Temel olarak çalışmalar turnuva oyuncuları için şu şekilde sıralanabilir:

1) Öğrencinin eksikliklerinin zayıflıklarının tespit edilmesi

2) Oyunortası ve oyunsonu eğitim programı

3) Öğrencinin stiline uygun açılış repertuvarı oluşturulması ve günden güne bunun geliştirilmesi ve iyileştirilmesi

4) Düzenli olarak öğrencinin oynadığı oyunların analiz edilmesi

5) Turnuva öncesi ve esnasında rakiplere karşı hazırlık

6) Oyun esnasında psikolojik ve sportif olarak nasıl davranılacağı ile ilgili eğitimin verilmesi

7) Haftalık çalışma programı oluşturulması

Satranç Dersleri Deneyimli Antrenör FM Selim Gürcan tarafından verilecek

1994, 1998 ve 2000 yıllarında Olimpik A Milli Takımı’nda yer alan Gürcan, pek çok uluslararası turnuvada Türkiye’yi temsil etmiştir. Satranç Okulu’nun sevilen flaş derslerini ve 37  değişik eğitim cd’sini hazırlayan FM Selim Gürcan, 2334 UKD‘ye ve 2250 Elo‘ya sahiptir.

Örnek Flaş Dersler

Fischer – Spassky

Short – Timman

Lasker – Capablanca

Başvuru

Ders almak için selimgurcan@satrancokulu.com adresinden veya 0 555 993 21 30 no’dan Selim Gürcan’ın kendisine ulaşabilirsiniz.
CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here