Bülent Kırca’dan Özel Satranç Dersleri

0
2604

Satranç Okulu’nda internet üzerinden satranç dersleri başladı. Dersler Beşiktaş JK Satranç Okulu eğitmeni ve antrenörü Bülent Kırca tarafından her seviyeye yönelik olarak veriliyor.  İnternet üzerinden verilen dersler anlatım açısından pek çok avantaja sahip; anlatılan konumlarda oklar ve daireler ile görsel vurgu yapmak mümkün, konumları dizmek kolay ve dersler tekrar etmek üzere kaydedilebiliniyor.

Neden İnternette Satranç Dersi

Dersler internette çalışma tahtası üzerinde yapılır. Bilgisayar ortamında kullanılabilen oklar ve daireler dersin daha vurgulu anlatılmasına yardımcı olur. Analiz tahtasında karşılıklı olarak rahat bir şekilde hamle yapabilir ve hata yapmadan geri dönebilirsiniz. Tahtayı dizmek için yoğun bir çaba da sarf etmek zorunda değilsinizdir. Bir hareket ile başa dönebilir veya öğretmenin hazırladığı konumu hemen önünüzde bulabilirsiniz.

Dersler Karşılıklı Konuşarak Yapılıyor

Günümüzde artık insanlar telefon ile konuşmak yerine Skype üzerinden konuşuyor. Üstelik daha iyi kalitede! Dersler de skype üzerinden yapılacaktır.

online-ders-ufak

Ders esnasında ekranınızın görüntüsü bu şekilde olacak.

Satranç Dersleri Hangi Konulara Yönelik Olacak

Özel satranç derslerinin en önemli avantajı eğitmenin öğrencinin zayıflıklarına ve eksikliklerine eğilebilmesidir. İlk derste öğrencinin kuvvetli rakiplere karşı kazandığı ve kaybettiği iki oyunu incelenecek ve oyuncunun seviyesi ve eksiklikleri tespit edilecektir. Temel olarak çalışmalar turnuva oyuncuları için şu şekilde sıralanabilir:

1) Öğrencinin eksikliklerinin zayıflıklarının tespit edilmesi

2) Oyunortası ve oyunsonu eğitim programı

3) Düzenli olarak öğrencinin oynadığı oyunların analiz edilmesi

4) Turnuva öncesi ve esnasında rakiplere karşı hazırlık

5) Oyun esnasında psikolojik ve sportif olarak nasıl davranılacağı ile ilgili eğitimin verilmesi

Satranç Dersleri Deneyimli Eğitmen ve Antrenör  Bülent Kırca tarafından verilecek

1961 Samsun doğumludur. 1980 yılında Galatasaray Lisesinden mezun oldu. 1980-1986 yılları arasında Lyon’da (Fransa) Makina Mühendisliği eğitimi gördü. Çok iyi derecede Fransızca ve İngilizce bilmektedir. 1975 yılından beri İSD üyesidir. 2016 yılı Şubat ayında, uzun süre yönetici olarak çalıştığı işyerinden emekli olduktan sonra, fiilen satranç eğitmenliğine başladı. Şu anda, iki yıldır Beşiktaş JK Satranç Okulunda ve Skype üzerinden Türkçe, İngilizce ve Fransızca online satranç eğitimleri vermektedir. İstanbul Mecidiyeköy’de yaşamaktadır.

İletişim: 0543 7638952
E-mail: mbkirca@gmail.com
Facebook : https://www.facebook.com/profile.php?id=100015719531677
Skype: mbkirca

 

 

 

 

Önceki İçerikSatranç Okulu Youtube Kanalını Kaçırmayın!
Sonraki İçerikSatrançta Harika Taktik!
Bülent Kırca
1961 Samsun doğumludur. 1980 yılında Galatasaray Lisesinden mezun oldu. 1980-1986 yılları arasında Lyon’da (Fransa) Makina Mühendisliği eğitimi gördü. Çok iyi derecede Fransızca ve İngilizce bilmektedir. 1975 yılından beri İSD üyesidir. 2016 yılı Şubat ayında, uzun süre yönetici olarak çalıştığı işyerinden emekli olduktan sonra, fiilen satranç eğitmenliğine başladı. Şu anda, iki yıldır Beşiktaş JK Satranç Okulunda ve Skype üzerinden Türkçe, İngilizce ve Fransızca online satranç eğitimleri vermektedir. İstanbul Mecidiyeköy’de yaşamaktadır. İletişim: 0543 7638952; E-mail: mbkirca@gmail.com; Facebook : https://www.facebook.com/profile.php?id=100015719531677; Skype: mbkirca

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here